Pojmy

RE-USE = ZNOVU-POUŽITÍ.

               - Jedná se o koncept recyklace, kdy použité položky nejsou vyhozeny, ale navráceny zpět do oběhu. V našem případě se jedná o přepravní materiály, většinou plastové, které na firmě pečlivě kontrolujeme, třídíme a čistíme, aby je mohl náš zákazník opět použít. Zakládáme si na tom, aby i přes (často) neodstranitelné kosmetické vady bylo naše zboží plně funkční a bez praktických závad. Tento proces nejen, že šetří přírodu a životní prostředí, ale naše zboží tak můžeme udržovat za dlouhodobě příznivé ceny.
 
 
DRUHY ZBOŽÍ:
 
NOVÉ = zcela nové, nikdy nepoužité zboží. Nejeví žádné známky používání ani poškození.
ZÁNOVNÍ = použité pouze jednou, bez známek používání ani poškození (např. plastové květináče sloužící pouze pro převoz rostlin či zeminy jsou námi třízeny, kontrolovány a důsledně vymyty pro další používání)
POUŽITÉ = několikrát používané, se známkami lehkého opotřebení či poškození, které ovšem nemají žádný vliv na plnění funkce dané položky (např. škrábanec, promáčknutí apod.)
2. JAKOST = většinou dlouhodobě používané, se známkami opotřebení či poškození, které ovšem nemají žádný vliv na plnění funkce dané položky (např. škrábance, promáčknutí, stopy po nálepkách, vybledlé barvy apod.) 
 
Přepravky KLT = jsou často využívány v automobilovém průmyslu pro jejich bezpečnou a pohodlnou manipulaci, mimo jiné i díky ergonomickým úchytům. Uplatnění naleznou především na montážních linkách a pásových přepravnících, a to hlavně pro své hladké dno, vestavěná madla a vysokou nosnost.
IBC nádrž či IBC kontejner = Intermediate bulk container je plastový obal pro skladování a přepravu kapalných látek a sypkých materiálů v potravinářském i průmyslovém odvětví. S kontejnerem se velice snadno manipuluje, šetří skladové prostory a má široké využití díky své variabilitě. Lze jej použít i jako zásobník pitné nebo dešťové vody.
Sadbové tablety Jiffy = zakořeňovače, které vám pomohou při předpěstování, ale také k zakořenění řízkovaných částí rostlin.

 

MATERIÁLY:

PE = Polyethylen je termoplast, který vzniká polymerací ethenu
PP = Polypropylen - tento druh plastu spadá do kategorie termoplastických polymerů ze skupiny polyolefinů
EPS = Pěnový polystyren se vyrábí vypěňováním vstupní suroviny (perlí) působením syté vodní páry. Tím perle zvětší svůj objem až padesátinásobně a uvnitř každé z nich vznikne jemná buněčná struktura. Napěněné perle se svařují do kompaktního bloku a pak dále řežou na jednotlivé desky. Pěnový polystyren se používá nejvíce tam, kde se využijí jeho pevnostní parametry, tj. např. pro podlahy či fasády ve stavebnictví a pro své vlastnosti je také velice oblíbený jako přepravní obalový materiál.
EPP = extrudovaný polypropylen velmi dobře pohlcuje opakující se nárazy. Je lehký, pevný, má velmi dobrou rozměrovou paměť a je odolný vůči vodě i běžným chemikáliím, odolává vyšším teplotám, je výrazně odolnější proti mechanickému poškození, vyznačuje se vyšší flexibilitou a tvarovou pamětí. Tento materiál je také vhodný pro skladování a udržování nápojů nebo potravin ve správné teplotě.
PP-ELS = elektricky vodivý polypropylen, odstraňující nežádoucí elektrostatický náboj, s vylepšenou elektrickou vodivostí. Vnítřní odpor je ≤ 102 Ω x cm, povrchový odpor cca ≤ 106 Ω.
ABS = Akrylonitrilbutadienstyren je amorfní termoplastický průmyslový kopolymer, který je odolný vůči mechanickému poškození. Tuhý, houževnatý, odolný proti nízkým i vysokým teplotám, málo nasákavý, zdravotně nezávadný. Je odolný vůči kyselinám, hydroxidům, uhlovodíkům, olejům, tukům.
PIOCELAN = hybridní materiál, jde o kombinací polystyrénu (EPS), polyetylénu (PE) a polypropylénu (PP). Kombinuje přednosti vše materiálů: Hybridní materiál má nízkou hustotu jako EPS a zároveň vynikající chemickou odolnost a absorpci otřesů jako PE nebo PP.
Prvotní (panenský) plast = plastový materiál ve formě pelet, granulí, prášku, vloček atd., který dosud nebyl používán nebo zpracován jinak, než vyžaduje jeho prvovýroba
HDPE = polyetylen s vysokou hustotou, který se řadí do skupiny termoplastů. Známější je tento plast pod lidovým označením „mikroten´´. Materiál je chemicky odolný, bez zápachu a je ideální pro přímý styk s potravinami, jelikož je netoxický 
PRIZMA či PRISMA = prořez prizmováním znamená, že dřevo projde dvakrát rámovou pilou. Nejprve se z kmene oddělí středová část tzv. prizma, ze které se při druhém průchodu pilou nařeže výsledný produkt. Ten putuje ještě do linky s kotoučovou pilou, v níž se upraví šířka a délka
 
AdBlue = kapalné aditivum, chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny. Norma DIN 70070 a novější ISO 22241 ji definují jako 32,5% roztok močoviny a 67,5 % deionizované vody. Jde tedy o netoxickou a nehořlavou látku, která je známá také pod názvem AUS32. Nejedná se tedy o kyselinu, jež by znemožnila znovu-použití obalu např. na užitkovou vodu.
UN homologace = hygienický atest. Certifikace pro skladování hořlavých kapalin I. třídy.
Pufrování = proces stabilizace hodnoty pH namáčením sadbovacích kostek, kterého je dosaženo roztokem s upravenou hodnotou pH od 6 do 6,5 po dobu 24 hodin.
Kónický tvar = tvar kuželovitého charakteru, tedy postupně se rozšiřující nebo naopak zužující 
Perforovaná přepravka = děrovaná 
 
 
IKONY:
 
vhodné pro potraviny značí hygienickou i fyzickou bezpečnost pro převoz potravin